Dla niedowidzących Rozmiar tekstu: AAA
Wspieramy prośrodowiskowe inicjatywy

04-06-2019  

29 maja nastąpiło uroczyste zakończenie uczniowskiego projektu ekologicznego „Be nice to bee”, którego celem jest rozpowszechnianie wiedzy o pszczołach i innych owadach zapylających.

Organizatorem i pomysłodawcą akcji są licealistki z Liceum im. Marszałka Stanisława Małachowskiego w Płocku, a sam projekt realizowany był w ramach Olimpiady „Zwolnieni z teorii”.

W ramach inicjatywy organizatorki podjęły wiele różnorodnych działań, głównie skierowanych do dzieci i młodzieży, których nadrzędnym zadaniem była ekologiczna edukacja. Zorganizowane zostały prelekcje dla dzieci podczas których poprzez wspólne gry oraz zabawy, dowiedziały się one o kluczowej roli pszczół w życiu każdego człowieka, poznały rośliny miododajne, a także sposoby na to, jak ratować te owady. Przeprowadzono także specjalne ankiety, dystrybuowano ulotki, ogłoszono konkurs pod tytułem „Pszczoła – superbohater” dla dzieci klas I-III szkół podstawowych. Zwieńczeniem tych akcji było powstanie pszczelego ogródka. Na drzewach wokół szkoły pojawiły się hoteliki dla pszczół i owadów, a wokół miododajne rośliny.

Spółka ORLEN Eko była fundatorem pszczelego ogródka znajdującego się na terenie Liceum.

Spółka ORLEN Eko, świadcząca m.in. usługi z zakresu ochrony środowiska, zawsze chętnie angażuje się w prośrodowiskowe inicjatywy. Akcja „Be nice to bee” jest tym bardziej interesująca, bo to właśnie młodzi ludzie chcą i edukują swoich rówieśników i osoby dorosłe korzystając przy tym z wszelkich dostępnych współcześnie narzędzi komunikacyjnych. Ukierunkowują nasze zainteresowanie na konkretne środowiskowe wyzwania, w tym przypadku pszczoły lub inne owady zapylające. Jest mi niezmiernie miło, że Spółka ORLEN Eko, którą reprezentuję mogła być partnerem w tej inicjatywie” – podkreślił Krzysztof Iwanicki, Prezes Zarządu ORLEN Eko.

« back

 
 
 

ORLEN Group brands