Dla niedowidzących Rozmiar tekstu: AAA
ORLEN Eko zwiększa bezpieczeństwo

13-09-2019  

Mając na uwadze promowanie kultury bezpieczeństwa, Spółka ORLEN Eko zakupiła profesjonalny Defibrylator AED, który został umieszczony w budynku szkoleniowym Spółki.

AED, czyli Automatyczny Defibrylator Zewnętrzny (ang. Automated External Defibrillator) to specjalistyczne urządzenie, informujące przy pomocy komend głosowych i wizualnych czy konieczna jest defibrylacja. Jest on wyposażony w dwie samoprzylepne elektrody naklejane na klatkę piersiową poszkodowanego.

Co niezwykle istotne, jest to urządzenie, które w sytuacjach nagłych, wypadkowych używać mogą osoby bez wykształcenia medycznego. Dzięki temu, w razie nagłego zatrzymania krążenia odpowiednia pomoc może przyjść naprawdę szybko, co jest bardzo ważne przy tego typu zdarzeniach.

- Defibrylator AED został zakupiony z myślą o poprawie bezpieczeństwa naszych pracowników, Klientów Spółki i osób przez nas szkolonych. Został umieszczony w ogólnie dostępnym miejscu, tak by w razie sytuacji zagrożenia życia pomoc nadeszła jak najszybciej. Sam Defibrylator jest urządzeniem, bez którego trudno dzisiaj wyobrazić sobie skuteczną resuscytację. Dla ORLEN Eko kwestie bezpieczeństwa są niezwykle istotne, dlatego też dokładamy wszelkich starań by możliwie najlepiej dbać o ten element. Zakupiony teraz Defibrylator, umieszczone w samochodach służbowych Karty ratownicze czy wcześniejsze Karty ratunkowe I.C.E., dystrybuowane wśród pracowników i Klientów Spółki, są wymiernym dowodem na tego typu działanie – mówi Krzysztof Iwanicki, Prezes Spółki ORLEN Eko.

Defibrylator.JPG 

« back

 
 
 

ORLEN Group brands