Dla niedowidzących Rozmiar tekstu: AAA
Aktywa laboratoryjne Grupy ORLEN skonsolidowane

01-08-2019  

Od 1 sierpnia br. analizy laboratoryjne wykonywane dotychczas przez ORLEN Eko przejmie spółka z Grupy Kapitałowej (GK) specjalizująca się w tym obszarze czyli ORLEN Laboratorium. Porozumienie zawarte między obiema spółkami, które przewiduje także przejęcie pracowników ORLEN Eko, którzy zajmowali się badaniami, kończy kolejny etap konsolidacji aktywów laboratoryjnych w Grupie ORLEN.

Przeprowadzone działania konsolidacyjne to realizacja strategii Koncernu, a także zapewnienie optymalnych warunków rozwoju spółkom: ORLEN Laboratorium i ORLEN Eko. 

- Projekt konsolidacji aktywów laboratoryjnych uzyskał pozytywne opinie właścicieli biznesowych, samych spółek oraz ich pracowników. Działania te pozwolą na rozwój oraz optymalne wykorzystanie laboratoriów, które znajdują się w Grupie ORLEN. Umożliwi to dalsze utrzymanie usług laboratoryjnych świadczonych przez Koncern na najwyższym światowym poziomie – mówi Jakub Modrzejewski, Dyrektor Biura Grupy Kapitałowej PKN ORLEN.

Pracownicy, którzy do tej pory wykonywali badania i analizy laboratoryjne w ORLEN Eko od 1 sierpnia br. będą przejęci i zatrudnieni w innej spółce GK czyli ORLEN Laboratorium.

Kompleksowe zarządzanie usługami laboratoryjnymi to także konkretne efekty dla Koncernu takie jak np. ich standaryzacja i wysoki poziom oraz podniesienie efektywności tego obszaru w skali całej Grupy Kapitałowej.

« powrót
 
 
 

ORLEN Group brands