Dla niedowidzących Rozmiar tekstu: AAA
Wolontariusze ORLEN Eko pomagają DPS

22-07-2021  

Wolontariusze ORLEN Eko przy wsparciu Fundacji ORLEN w ramach inicjatywy „DobroMOCni w akcji” na początku lipca br. wykonali wiele prac porządkowo-remontowych na rzecz Domu Pomocy Społecznej "Nad Jarem" w Nowym Miszewie. 

Ponad sześcio-godzinna praca wolontariuszy zaowocowała m.in. wysprzątaniem i pomalowaniem  dwóch pomieszczeń użytkowych oraz czterech zewnętrznych altan ogrodowych, które wymagały pilnych prac zabezpieczających. Odświeżone pomieszczenia w budynku znowu będą mogły służyć pensjonariuszom ośrodka.  

Dom Pomocy Społecznej „Nad Jarem” jako placówka opiekuńcza dla osób niepełnosprawnych istnieje od 1947 roku. Obecnie kompleks dworski wraz z parkiem krajobrazowym, licznymi przestrzeniami  wypoczynkowymi i współczesnym kompleksem czterech obiektów w całości stanowią dogodną przestrzeń życia dla 186 osób chorych i niepełnosprawnych intelektualnie. W sierpniu 2019 roku w budynku głównym Domu Pomocy Społecznej „Nad Jarem” w Nowym Miszewie wybuchł pożar. W wyniku czego zniszczeniu uległa znaczna część budynku. Po trwającym ponad rok generalnym remoncie placówka znowu wznowiła w pełni swoją działalność.

Cieszę się, że mogliśmy pracą naszych Wolontariuszy wspomóc Dom Pomocy Społecznej w Nowym Miszewie. Funkcjonowanie takich ośrodków, jest bardzo ważne ze społecznego punktu widzenia. Z kolei dla naszej Spółki, jest to doskonała okazja do integracji pracowników i zwiększenia ich motywacji, poprzez wspólne spędzenie czasu i pracę w szlachetnym celu. – mówi Julia Olejniczak-Kowalska, Członek Zarządu ORLEN Eko Sp. z o.o.

Wszystkim wolontariuszom oraz wspierającym instytucjom dziękujemy za pomoc i zaangażowanie.
 
ORLEN Eko wolontariusze.JPG

Aktualności

« powrót
 
 
 

ORLEN Group brands