Dla niedowidzących Rozmiar tekstu: AAA
Warsztaty edukacyjne w szkołach

17-12-2019  

„Jestem bezpieczny bo wiem…” to hasło warsztatów edukacyjnych, które w czterech szkołach podstawowych, w tym  z terenu Płocka (SP nr 11, 14) i powiatu płockiego (SP w Nowym Duninowie i Łącku) przeprowadzili pracownicy ORLEN Eko Sp. z o.o. i Regionalnego Centrum Edukacji Ekologicznej. 

Głównym celem spotkań było pokazanie jak dzieci powinny reagować na najczęstsze zagrożenia występujące w domu, szkole czy w Internecie.

Podczas dwóch godzin lekcyjnych uczniowie klas IV-VII dowiedzieli się m.in. jak reagować na zaczepki nieznajomych, niespodziewany pożar w domu, ale też jak odpowiednio zabezpieczyć swoje internetowe dane, tak by nie wpadły w niepowołane ręce. Dzieci chętnie brały udział w dyskusji a ich spostrzeżenia często odnosiły się do napotkanych sytuacji potencjalnie niebezpiecznych. Przekonani jesteśmy, że takie spotkania i edukacja są konieczne i niezmiernie ważne, bo uczniowie wciąż mają wiele wątpliwości jak się zachowywać w niebezpiecznych sytuacjach.

Podczas spotkania był też czas na praktyczne ćwiczenia z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej na wysokiej klasy fantomie podłączonym do komputera. W ten sposób wszyscy mali ratownicy mogli na bieżąco obserwować skuteczność prowadzonej akcji ratowniczej. 

Spotkania kończyły się quizem z nagrodami sprawdzającym zdobytą wiedzę. 

Spółka ORLEN Eko, której jednym z głównych obszarów działalności jest bezpieczeństwo, ale także ochrona przeciwpożarowa i BHP traktuje warsztaty jako naturalne działania na rzecz lokalnej społeczności. 

jbbw 2019.JPG 
jbbw 2019 2.JPG

Polecamy

« powrót
 
 
 

ORLEN Group brands