Dla niedowidzących Rozmiar tekstu: AAA
Nowe numery telefonów

27-01-2011  Aktualności

Spółka ORLEN Eko przystąpiła do Projektu Telefonii IP. W związku z realizacja wdrożenia nastąpiła zmiana numerów telefonów. Nowe numery telefonów znajdują się na stronie internetowej Spółki www.orleneko.pl. w zakładce KONTAKT.
 

Dla przypomnienia Telefonia IP - tradycyjna telefonia korzysta z odrębnej, dedykowanej sieci telefonicznej, a telefonia IP wykorzystuje gotową już sieć komputerową. Z punktu widzenia sieci, głos jest po prostu strumieniem danych, jedną z aplikacji działających w sieci, podobnie jak e-mail.

Telefonia IP wykorzystuje odpowiedniki tradycyjnych cyfrowych aparatów telefonicznych podłączanych wprost do sieci komputerowej. Połączenia telefoniczne są zarządzane za pomocą cyfrowej centrali telefonicznej IP, której wdrożenie jest zakresem projektu telefonia IP.

Do obsługi systemu konieczne są też specjalne aparaty - telefony IP, które możemy podłączyć bezpośrednio do gniazda sieci LAN - komputer podłączając bezpośrednio do telefonu. Upraszcza to proces instalacji oraz eliminuje konieczność rozbudowy sieci LAN o dodatkowe gniazda - tym samym optymalizując koszty wdrożenia.

Telefon IP jest niejako komputerem, specjalizowanym do zastosowań telefonicznych. Dzięki temu można w nim zrealizować funkcje, których nie da się zrealizować w tradycyjnym telefonie. Telefony takie, poza prowadzeniem rozmów pozwalają na realizowanie standardowych funkcji dostępnych w telefonach systemowych, takich jak: zestawianie połączeń konferencyjnych, zawieszanie i przenoszenie połączeń, programowanie klawiszy szybkiego wyboru, prezentacje numeru lub imienia i nazwiska osoby dzwoniącej, itp.

« powrót
 
 
 

ORLEN Group brands