Dla niedowidzących Rozmiar tekstu: AAA
Edukujemy o bezpieczeństwie

26-11-2018  

​„Jestem bezpieczny bo wiem…” to hasło warsztatów edukacyjnych, które w sześciu szkołach podstawowych z terenu Płocka (SP nr 6, 17, 21) i powiatu płockiego (SP w Dobrzykowie, Bulkowie i Dzierżanowie) przeprowadzili pracownicy ORLEN Eko i Regionalnego Centrum Edukacji Ekologicznej. Celem spotkań było pokazanie jak dzieci powinny reagować na różnorodne zagrożenia w domu, szkole czy w Internecie.

Uczniowie z klas IV – VIII podczas warsztatów dowiedzieli się jak powinniśmy postępować w przypadku wystąpienia pożaru w domu, jak zachowywać się gdy zaczepia nas nieznajoma osoba, ale także jak chronić swoje dane podawane w internecie. Wiele pytań od dzieci, potwierdza fakt, że takie spotkania i edukacja są po prostu konieczne i niezmiernie ważne, bo uczniowie wciąż mają wątpliwości jak się zachowywać w niebezpiecznych sytuacjach.

W drugiej części warsztatów odbyła się nauka i praktyczne ćwiczenia z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Dzieci uczyły się na wysokiej klasy fantomie podłączonym do komputera. W ten sposób wszyscy uczniowie mogli na bieżąco obserwować skuteczność prowadzonej akcji ratowniczej.

Spotkania kończyły się quizem z nagrodami sprawdzającym zdobyta wiedzę. Każde dziecko biorące udział w warsztatach otrzymało praktyczne upominki: worek szkolny oraz koszulkę odblaskową, szczególnie przydatną właśnie teraz, kiedy bardzo szybko robi się ciemno i musimy zadbać o swoją widoczność na drodze.

Spółka ORLEN Eko, której główną sferą działalności jest bezpieczeństwo, ale także ochrona przeciwpożarowa i BHP traktuje warsztaty jako naturalne działania na rzecz lokalnej społeczności. 

1.JPG

Polecamy

« back

 
 
 

ORLEN Group brands