Dla niedowidzących Rozmiar tekstu: AAA
Karta ratująca życie

12-09-2018  

ORLEN Eko jest spółką, która kwestie bezpieczeństwa w Grupie ORLEN stawia zawsze na pierwszym miejscu. 
 
Spółka posiada placówki w 16 miastach w całej Polsce i obsługuje Klientów zlokalizowanych niemalże w każdym miejscu na terenie kraju. Kompleksowa obsługa czy realizacja służbowych zaleceń zazwyczaj wiąże się z wyjazdami służbowymi.
 
Dlatego też, w ramach Tygodnia Bezpieczeństwa Pracy i Ochrony Zdrowia, dbając o nasze wspólne bezpieczeństwo, wszystkie samochody  służbowe ORLEN Eko zostaną wyposażone w tzw. KARTY RATOWNICZE.
 
Czym jest karta ratownicza?
Karta ratownicza to zestandaryzowana informacja, na kartce w formacie A4 przedstawiająca schemat pojazdu z zaznaczonymi najważniejszymi dla służb ratowniczych elementami umiejscowienia wzmocnień karoserii, rozmieszczenia poduszek bezpieczeństwa czy m.in. gazowych napinaczy pasów.
 
Gdzie ją znajdziemy?
Pozornie zwykła kartka papieru wożona w samochodzie za osłoną przeciwsłoneczną, pozwala często skrócić czas akcji ratowniczej nawet o 30%. Są to bezcenne minuty, ważne dla ratowania życia poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych.
1 KR.jpg
Skąd się o niej dowiemy?
Znakiem rozpoznawczym dla służb ratowniczych, że w samochodzie znajduje się Karta ratownicza, jest nalepka informacyjna przyklejona od wnętrza pojazdu w lewym dolnym rogu szyby przedniej (od strony kierowcy).
2 KR.jpg
Karta ratownicza.JPG

Dodatkowych informacji o samej idei Kart Ratowniczych mogą Państwo uzyskać na stronie www.kartyratownicze.pl.

« back

 
 
 

ORLEN Group brands