Dla niedowidzących Rozmiar tekstu: AAA
Jestem bezpieczny bo wiem

16-10-2017  

Pracownicy ORLEN Eko przy ścisłej współpracy z Regionalnym Centrum Edukacji Ekologicznej w Płocku przeprowadzili w czterech szkołach podstawowych powiatu płockiego warsztaty edukacyjne. Podczas zajęć niemal 250 uczniów poznało możliwe do wystąpienia w ich otoczeniu zagrożenia oraz proste i praktyczne porady jak odpowiednio na nie zareagować.
 
Trudno się nie zgodzić z opinią, że w dzisiejszych czasach bezpieczeństwo jest dla nas tematem priorytetowym. Jest wiele zagrożeń, które w codziennym funkcjonowaniu bagatelizujemy, a które jeśli się nam przytrafią mogą mocno uprzykrzyć nasze życie. Jednakże ważniejsze od reagowania i niwelowania skutków tego stanu rzeczy jest zwracanie uwagi na przyczyny. Dlatego też ORLEN Eko postanowiło wspólnie z Regionalnym Centrum Edukacji Ekologicznej zrealizować pilotażową akcję edukacyjną „Jestem bezpieczny bo wiem…” , adresowaną do najmłodszych mieszkańców powiatu płockiego.
 
Zdaniem pomysłodawców idea realizacji warsztatów jest spójna z jedną z głównych usług prowadzonych przez ORLEN Eko jaką jest Bezpieczeństwo i Higiena Pracy oraz ochrona przeciwpożarowa.
 
- Celem zrealizowanych warsztatów było pokazanie młodym uczestnikom możliwości przewidywania skutków własnego postępowania, unikania nadmiernego ryzyka i poczucia odpowiedzialności za podejmowane działania – wyjaśnia Iwona Marczak z RCEE.
 
Zajęcia warsztatowe odbyły się w Szkole Podstawowej nr 20 oraz 21 w Płocku, a także Szkole Podstawowej w Rogozinie i w Słubicach.
 
Podczas ok. 2 godzinnych spotkań w każdej szkole, uczniowie klas IV-VII dowiedzieli się m.in. jak reagować na zaczepki nieznajomych, niespodziewany pożar w domu, ale też jak odpowiednio zabezpieczyć swoje internetowe dane, tak aby nie wpadły w niepowołane ręce. Według prowadzących zajęcia dyskusji i pytań było naprawdę bardzo dużo, a ich poziom często wynikał w zależności od uczestniczącej klasy. Po części teoretycznej wszyscy chętni mogli praktycznie przećwiczyć swoje zdolności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz wziąć udział w ciekawych konkursach z nagrodami.
20170929_081350.jpg

Polecamy

« powrót

 
 
 

Marki Grupy ORLEN