Dla niedowidzących Rozmiar tekstu: AAA
Wolontariat ORLEN Eko w Domu „Lepsze jutro”

09-10-2018  

W ostatnie dwa weekendy września do nowo powstającego Rodzinnego Domu Dziecka (RDD)  „Lepsze jutro” w Kleniewie k. Gostynina przybyła grupa 15 Wolontariuszy ze Spółki ORLEN Eko. Pracownicy w ramach wolontariatu zaangażowali się w trwający remont i finalne wykończenie tego budynku, który już dwa dni później miał stać się nowym domem dla ośmiorga dzieci i ich opiekunów.

Wolontariusze ORLEN Eko wygładzili ściany w trzech pokojach, by następnie je zagruntować i pomalować. Pomagali przy założeniu paneli, złożyli i skręcili brakujące meble a także skosili trawę, sprzątając jednocześnie podwórko za domem. Końcowy efekt tych pracy był bardzo zadowalający. 

Nie była to jedyna pomoc, jakiej udzielił ORLEN Eko. Zarząd Spółki przekazał w ramach wsparcia remontu Placówki darowiznę w wysokości 10 000 zł. Czek, podczas otwarcia, które odbyło się 1 października, przekazał Pan Józef Więckowski, Członek Zarządu Spółki.

- Cieszę się, że mogliśmy wspomóc zarówno pracą naszych Wolontariuszy jak i przekazaną darowizną Rodzinny Dom Dziecka w Kleniewie, co jest dowodem społecznej odpowiedzialności ORLEN Eko. Funkcjonowanie tego i tym podobnych RDD, jest niezwykle ważne ze społecznego punktu widzenia. Z kolei dla firmy, jest to doskonała okazja do integracji pracowników, zwiększenia ich motywacji, poprzez wspólne spędzenie czasu i pracę w szlachetnym celu, która daje energię do dalszego działania – powiedział Pan Józef Więckowski, Członek Zarządu ORLEN Eko, który wraz z pozostałymi Wolontariuszami pracował m.in. przy malowaniu pokoi.

Placówka w Kleniewie ma charakter opiekuńczo – wychowawczego Rodzinnego Domu Dziecka dla ośmiorga dzieci. Dom prowadzony jest  przez małżonków, którzy mieszkają wraz ze swoimi dziećmi biologicznymi i przyjętymi do domu wychowankami, w celu objęcia ich opieką i pokazania im wzoru rodziny. 

RDD funkcjonuje pod nadzorem Europejskiej Fundacji na rzecz Osób Potrzebujących EFOP z siedzibą w Gorzowie Wielkopolskim (oddział w Ruszkowie koło Gostynina), działającej od 2010 roku. Warto dodać, że wszystkie te domy na stałe współpracują również z Fundacją ORLEN Dar Serca. Dzieci z sukcesami biorą udział w konkursach organizowanych przez fundację, otrzymują paczki na Święta Bożego Narodzenia oraz np. bilety na mecze polskiej reprezentacji w piłce siatkowej.

1w.JPG 
2wbis.JPG 
Darowiznabis.JPG

Polecamy

« back

 
 
 

ORLEN Group brands